HBN
03-10-2010, 18:06
Results Den Haag Grappling Tournament – October 3rd 2010
Beginners -67 kg
1. Ryan Air (Team UCT/Team Agua)
2. Arno Poppelaars (CK Team)
3. Youri Ballast (Team Agua)
Beginners -73 kg
1. Ruben Sluymer (Team Furious)
2. Patrick Jonk (MMA Volendam)
3. Nigel Heylen (CK Team)
Beginners -79 kg
1. Aboubakr El Mahdaoui (Team Agua)
2. Waldir Bes (Team Agua)
3. Bart Breugem (Team Duncan)
Beginners -85 kg
1. Lucian van Ingen (BJJ Purmerend)
2. Maurits Elders (Team Agua)
3. Rhaehon Petersson (Deltaserat)
Beginners +90 kg
1. Esref Bakir (Tatar Fight Club)
2. Ivo Suburan (Shaolin Ryu/Team Agua)
3. Gino van Weenen (Team Agua)
Advanced -67 kg
1. Pele Nguyen (Team UCT/Team Agua)
2. Christiaan Elderson (Rickson Gracie Rotterdam)
3. Thomas Uylenbroek (BJJ Purmerend)
Advanced -79 kg
1. Gert-Jan Vergauwen (BJJ Gent)
2. Fatih Dogan (Bad Boys Jiu Jitsu)
3. Rubert Caster (Team Agua/RG Rotterdam)
Advanced -85 kg
1. Sebastiaan Mook (Rickson Gracie Rotterdam)
2. Vakili Babak (BOA Team)
3. Rainer Prang (G2A Gym)
Advanced -91 kg
1. Thomas Hanno (Hybrid Dojo)
2. Esen Esen (CCFL Almere)
Advanced +91 kg
1. Hracho Darpinyan (Bob Schreiber)
2. Samir Hammoudi (BOA BJJ)
3. Bruno Charvet (Exit BJJ)
Best Team
Team Agua
Beginners -67 kg
1. Ryan Air (Team UCT/Team Agua)
2. Arno Poppelaars (CK Team)
3. Youri Ballast (Team Agua)
Beginners -73 kg
1. Ruben Sluymer (Team Furious)
2. Patrick Jonk (MMA Volendam)
3. Nigel Heylen (CK Team)
Beginners -79 kg
1. Aboubakr El Mahdaoui (Team Agua)
2. Waldir Bes (Team Agua)
3. Bart Breugem (Team Duncan)
Beginners -85 kg
1. Lucian van Ingen (BJJ Purmerend)
2. Maurits Elders (Team Agua)
3. Rhaehon Petersson (Deltaserat)
Beginners +90 kg
1. Esref Bakir (Tatar Fight Club)
2. Ivo Suburan (Shaolin Ryu/Team Agua)
3. Gino van Weenen (Team Agua)
Advanced -67 kg
1. Pele Nguyen (Team UCT/Team Agua)
2. Christiaan Elderson (Rickson Gracie Rotterdam)
3. Thomas Uylenbroek (BJJ Purmerend)
Advanced -79 kg
1. Gert-Jan Vergauwen (BJJ Gent)
2. Fatih Dogan (Bad Boys Jiu Jitsu)
3. Rubert Caster (Team Agua/RG Rotterdam)
Advanced -85 kg
1. Sebastiaan Mook (Rickson Gracie Rotterdam)
2. Vakili Babak (BOA Team)
3. Rainer Prang (G2A Gym)
Advanced -91 kg
1. Thomas Hanno (Hybrid Dojo)
2. Esen Esen (CCFL Almere)
Advanced +91 kg
1. Hracho Darpinyan (Bob Schreiber)
2. Samir Hammoudi (BOA BJJ)
3. Bruno Charvet (Exit BJJ)
Best Team
Team Agua